--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
 

Call of Juarez - Bound in Blood

 

sk-cz

Call of Juarez Bound in Blood
Dokončované pokračování polské westernové střílečky Call of Juarez - z níž tu máme první čtyři videa přímo z hraní a sadu dalších screenshotů - nabídne přibližně 15 misí. Již v tutoriálu ochutnáte chaotické exploze či potkáte Indiány. Před každou z misí si budete moci vybrat jednoho ze dvou bratrů, přičemž každý je odborník na něco jiného. Ray se vám bude hodit při velkých přestřelkách, poněvadž skvěle ovládá dva kolty. Thomas je zase hbitý, zvládá střelbu na větší vzdálenosti (sniper) a umí velmi dobře zacházet s lasem, které budete v určitých misích potřebovat jako sůl. Thomas s Rayem si budou pomáhat: například Thomas vyleze na zeď a podá svému sourozenci ruku nebo se budou navzájem krýt.

Při přestřelkách si můžete zapnout automatické krytí. To znamená, že se bratři ihned schovají za nejbližší překážku (bedny, dřeva, stoly, sudy apod.), což vám umožní šipkami pouze vykouknout a střílet. Samozřejmě, stejně jako v prvním dílu, tak i v Bound in Blood můžete zpomalit čas a to hned ve čtyřech režimech. Ten údajně nejlepší vám dovolí vypálit rychlý řetězec kulek, jež si své cíle jistě najdou. Do rukou se vám jinak dostanou pistole, pušky, laso, nože, luky, dynamit, děla a další zbraně vymodelované podle skutečných předloh. Pokud někde umístíte dynamit, uvidíte stejně jako v Call of Duty odpočet, abyste měli čas utéct.

Úvodní mise, kterou měli možnost okusit zahraniční kolegové, se odehrávala za Americké občanské války v roce 1864, což je jen jedna z významných historických událostí, které zpestří příběh. Ray byl tehdy vojákem Konfederace, ale po čase byl obviněn ze zrady, poněvadž se rozhodl zachránit svou matku a Jih nakonec prohrál. To se vůbec nelíbilo velícímu důstojníkovi, panu Barnsbymu, který vypisuje na bratry tučnou odměnu a stává se tak vaším úhlavním nepřítelem.
Dějištěm všech předvedených misí bylo kopcovité okolí tábora původních obyvatel Ameriky. Žurnalisté si pochvalovali úroveń zpracování textur a detailů, až tak, že se Bound in Blood v tomto směru nebáli přirovnat k africkému Far Cry 2. Stejně jako v něm, i zde vás mohou při putování z lokace A do B potkat nečekaná přepadení. Nezapomnělo se ani na dravce, kteří poletují nad vámi.

V multiplayerových soubojích bude moci proti sobě hrát až 12 hráčů a to v pěti módech, mezi nimiž nechybí Deathmatch, týmový Deathmatch a "Wanted". Což je vlastně MP mise, kde máte za úkol chránit určený objekt nebo přepravník s koňmi. To však není vše, poněvadž hra vedle již avizovaného co-opu obsáhne také lovecký mód - něco jako Deathmatch, ale s tím rozdílem, že zde se mnohem více vraždí a dostáváte za to vyšší odměny.


* Příběh bude zasazen dvacet let před události z jedničky, kdy bratři McCallové čelí šílenému apačskému náčelníkovi, nenasytnému banditovi z Mexika i jednomu plukovníkovi.

* Před každou misí si budete moci vybrat, za kterou postavu hrát, přičemž s Rayem McCallem uděláte největší štěstí při střelbě na blízko (dvojice pistolí), zatímco jeho bratr Thomas McCall se s odstřelovačkou bude držet vzadu.

* Z dalších zbraní autoři slibují kulometnou pistoli, kulomety či kánony, ale zároveň také používání lasa, dynamitu či biče (návrat "smrtící" Bible z jedničky je zatím nejistý).

* S každým přesným zásahem vám poroste zvláštní ukazatel, po jehož naplnění dostanete příležitost dočasně zapnout "mód absolutního soustředění", kdy bude vaše postava zřejmě zabíjet jedinou přesně mířenou kulkou.

* Pro zpestření budete v některých misích jezdit na koni, v kánoi nebo v dostavníku, který za vás odřídí některá z počítačem ovládaných postav (a tudíž zde nebude možné sjet z cesty/volně se pohybovat v terénu).

* Do mexických příhraničních měst se podíváte až v závěrečném aktu, kde půjde o bájné zlato Aztéků.

* Po vzoru spaghetti westernů autoři myslí také na drobnosti, jakými bude sestřelování klobouků nebo palba po bezbranných kuřatech na farmách.


* Vedle kooperativního postupu napříč celou kampaní obsáhne hra také další multiplayerové módy a mapy, kde budete pracovat v týmech, odemykat další postavy, hrát "westernový" deathmatch nebo se budete snažit získat hlavu toho hráče, po němž šerif zrovna vyhlásí pátrání.

* Bound in Blood bude pohánět čtvrtá verze enginu Chrome, který dovede zobrazit víc polygonů, utáhne nové triky a také rozlehlejší venkovní prostory.